wtorek, 30 lipca 2013

Aqua aerobic - nie musisz umieć pływać;)

Aerobic w wodzie znacznie różni się od tego wykonywanego na lądzie;) Po pierwsze śmieszniej wygląda - bo w końcu czepek kąpielowy nie zdobi człowieka (chociaż akurat w Tuanie można pływać bez czepka:)), a ruchy w wodzie są trudniejsze niż bez niej i mają w sobie nieco mniej gracji. Po drugie i bardzo ważne - odciąża stawy, bo jednak pomaga nam tutaj siła wyporu. Po trzecie - wyciska z nas siódme poty, ale i tak nikt tego nie widzi, bo jesteśmy mokrzy już od pierwszych minut ćwiczeń ( w końcu odbywają się w wodzie). Po czwarte - możemy spalić nawet 500 kcal w godzinę. Po piąte - wcale nie musisz umieć pływać, by ćwiczyć w wodzie. Po szóste - możesz zacząć w każdym wieku. Same plusy!No i jak tu nie kochać tego aqua aerobiku?!

Oczywiście zajęcia przetestowałam na sobie i jestem zachwycona. Zawsze lubiłam ruch w wodzie, ale takie zajęcia są dla mnie ciekawsze niż samotne pływanie. W końcu, motywuje mnie presja grupy, bo jak widzę jak panie w wieku dojrzałym świetnie radzą sobie z ćwiczeniami, to ja przecież nie mogę się poddać. Fajne jest to, że te zajęcia są dla wszystkich grup wiekowych. Ćwiczą ze mną i panie młodsze i starsze. I w dodatku wszystkie dajemy radę:) Zachęcam Was do spróbowania:)

Grafik zajęć z aqua aerobiku w Tuanie znajdziecie tutaj:
 http://www.klub.tuanclub.pl/oferta/fitness/grafik-fitness (zakładka BASEN)


1 komentarz:

  1. O taaaaaaaaak ja też uwielbiam aqua mogłabym zamienić wszystkie treningi na aqua aerobik. Szczególnie w ten wczorajszy upał to było zbawienie ufff:)

    OdpowiedzUsuń