sobota, 20 lipca 2013

ĆWICZYMY ĆWICZYMY !

Było trochę o diecie, to teraz trochę o ćwiczeniach. Dla mnie to ciężki temat, bo jestem raczej typem kanapowo -telewizyjnym i do tej pory trenowałam przełączanie kanałów w telewizji, nawet chciałam w tym przejść na zawodowstwo...

Nie mogę powiedzieć, że nigdy nie ćwiczyłam, bo coś tam kiedyś próbowałam - a to aerobik, a to jazda na rolkach, a to basen..Ale wszystko bez jakiegoś głębszego planu i zaangażowania, bo jak się tylko zmęczyłam to dawałam za wygraną. Nawet kiedyś chodziłam na siłownię. To było jeszcze na studiach i wybrałam te zajęcia zamiast w-fu. Zniechęcono mnie wtedy do siłowni na dobre kilka lat, bo były tam urządzenia głównie dla facetów i jakoś nie pociągały mnie ćwiczenia na nich.

Dlatego, kiedy usłyszałam, że będąc w programie, większość czasu będę spędzać na siłowni, to trochę się przeraziłam. Oprócz różnych zajęć grupowych, rozpisano mi dwa typy treningów: personalny i cardio. Oba brzmiały groźnie;)

Trening personalny polega na tym, że pod okiem trenera robię różne zestawy ćwiczeń przygotowane specjalnie dla mnie. Trener pilnuje żebym wykonywała te ćwiczenia poprawnie i żebym się nie poddała. Swoją drogą, głupio przecież tak się poddać, gdy ktoś stoi nad Tobą i liczy Ci powtórzenia. Bardzo dobra jest taka dyscyplina i jest to, moim zdaniem, jeden z najbardziej efektywnych treningów.

Trening z Natalia:)
Bardzo fajne ćwiczenie na mięśnie brzucha
Jak było na treningu??Super!!
Trening cardio jest natomiast moim ulubionym. Podczas treningu wykorzystuje się sprzęt cardio czyli: rowerek, narty, bieżnię, orbitrek, schodki itp. Można sobie zaplanować limit czasu lub kalorii, które chcemy spalić podczas treningu, a w dodatku można cały czas monitorować tętno. Motywujące jest to, gdy na wyświetlaczu widzę ile akurat spalam kalorii. Wprawdzie podczas treningu na bieżni czuję się czasem jak chomik w kółku, ale już po 5-ciu minutach zapominam o całym świecie.3 komentarze:

 1. Piękne uśmiechy.. Widać, że trening udany :)
  Wogóle u Natali cały czas się śmieje na treningu.. BARDZO,BARDZO pozytywna osoba.. Oddaje swoją energię, gdzięki czemu ćwiczy się dwa razy lepiej i intensywniej ;)

  OdpowiedzUsuń
 2. Może i mi kiedyś dane będzie poćwiczyć z Natalią :) 'chomik w kółku' hahaha lubię Twoje porównania:D

  OdpowiedzUsuń
 3. Naprawdę polecam trening z Natalią - zawsze wychodzę z niego zmęczona i uśmiechnięta:)

  OdpowiedzUsuń